Danish Open 2016


Date
Jun 10 - 12, 2016
City
Roskilde, Denmark
Venue

Hedegårdenes skole

Address
Københavnsvej 34 4000 Roskilde
Website
Danish Open 2016 website
Contact
Organization team
Organizers
Camilla Jul Nielsson, Henrik Buus Aagaard, Lars Vennike Nielsson, Matias Rasmussen, and Mikela Elleby Jørgensen
WCA Delegates
Henrik Buus Aagaard and Matias Rasmussen
Information

Pris og registrering
Registreringen koster 100 dkr, og er forudbetalt.
Der er plads til 90 deltagere
Transport
Tog til Roskilde st. Og så Bus 123 mod Valby eller 600S mod Hillerød til Ros torv (stopper lige udenfor venue). Tjek rejseplanen.dk
Regelsæt
Denne konkurrence følger WCA regelsættet, det er derfor forventet at alle deltager er bekendt med dette. Alle deltagere er derfor også underforstået med at deres resultater vil blive publiceret på WCA's hjemmeside, inklusiv navn, nationalitet og køn.
Betalingspolitik
Aflysning:
Hvis du tilmelder dig konkurrencen, men du ikke kan komme og du informerer os via e-mail, før den 3. juni, 2016 vil vi overføre halvdelen af ​​den betalte afgift tilbage.
Redigering af registrering: tilføje events: Skriv en mail med hvilke events du vil tilføje før 3. juni 2016.
Redigering registrering: fjerne events: Skriv en mail med hvilke events du vil fjernes fra før 3. juni 2016.
Registreringer uden betalinger: De registreringer uden betaling, vil blive slettet efter tilmeldingsfristen. (3. juni 2016.)
Acceptering af registreringer: Vi betragter en registrering for gyldig, når registreringen er færdig, og tilmeldingsgebyret er betalt. Vi vil først acceptere tilmeldingen efter begge disse betingelser er opfyldt.
Overnatning
Plads til 70 personer til overnatning på venue.
Det er først til mølle princippet, og det er gratis.
Kontakt Camilla (fam.nielsson@gmail.com )
Indkvartering kan fra fredag aften.
Man kan overnatte fra fredag til søndag.

Events
Main event
Competitors
55
Registration period

Online registration opened and closed .

Registration requirements
This competition is over, click here to display the registration requirements it used.
Highlights
Click here to display the highlights of the competition.

Hampus Hellqvist won with an average of 9.65 seconds in the 3x3x3 Cube event. Daniel Wallin finished second (10.29) and Martin Vædele Egdal finished third (10.64).

Adam Marcellus Kelly - United States WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
3x3x3 Cube First round 46 36.60 41.06 United States 46.1640.9736.6043.7738.44
5x5x5 Cube First round 26 4:25.99 United States 4:36.604:25.99
Pyraminx First round 21 10.01 13.32 United States 13.6212.3014.0315.0810.01
Square-1 First round 16 1:32.09 United States 1:32.092:11.58

Amalie Petersen - Denmark WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
3x3x3 Cube Second round 34 25.63 30.53 Denmark 27.0725.6335.9132.8431.68
First round 38 22.31 31.75 Denmark 36.0728.8222.31DNF30.35
2x2x2 Cube First round 37 12.42 19.35 Denmark 20.9729.8116.6512.4220.42
4x4x4 Cube First round 30 2:26.47 Denmark 2:40.032:26.47
Pyraminx First round 28 15.47 16.70 Denmark 15.4718.1016.9316.8516.33
Skewb First round 30 13.10 28.67 Denmark 21.5413.1038.4628.4136.06

Anton Opstrup Birchløv - Denmark WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
3x3x3 Cube First round 40 25.88 33.44 Denmark 25.8833.7734.5832.7933.76
2x2x2 Cube First round 27 7.46 8.25 Denmark 8.588.658.977.517.46
Skewb First round 21 13.45 16.06 Denmark 15.2317.2416.7213.4516.24

August Jacoby Klemmensen - Denmark WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
3x3x3 Cube Final 14 12.40 14.21 Denmark 12.4013.8916.9115.1913.55
Second round 15 12.31 14.13 Denmark 15.2514.5712.3115.1212.70
First round 14 12.27 13.97 Denmark 12.5316.5612.2714.0715.31
2x2x2 Cube First round 18 3.65 5.41 Denmark 4.956.423.65DNF4.85
4x4x4 Cube First round 25 1:11.69 1:25.23 Denmark DNF1:11.691:37.481:19.451:18.77
3x3x3 One-Handed First round 19 41.64 Denmark 1:00.6841.64

Callum Goodyear - United Kingdom WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
3x3x3 Cube Second round 23 14.74 16.45 United Kingdom 18.4415.1114.7418.3415.91
First round 21 12.66 15.93 United Kingdom 14.0012.6616.6517.3117.14
2x2x2 Cube First round 15 3.67 5.28 United Kingdom 4.743.676.474.627.12
4x4x4 Cube Final 8 43.45 55.12 United Kingdom 57.3743.4556.4551.7957.13
First round 8 43.02 52.39 United Kingdom 43.021:05.2753.0051.2652.91
5x5x5 Cube First round 16 1:38.28 2:01.37 United Kingdom 2:06.771:53.932:03.401:38.282:13.43
3x3x3 Blindfolded Final 7 2:13.86 3:05.73 United Kingdom 2:58.312:13.864:05.03
3x3x3 Fewest Moves Final 4 33 37.67 United Kingdom 334436
3x3x3 One-Handed First round 16 23.37 26.57 United Kingdom 28.4023.3730.5025.2126.09
Clock Final 8 11.57 15.58 United Kingdom 17.3714.6314.7511.5718.20
Megaminx Final 8 1:25.10 1:41.08 United Kingdom 1:25.961:25.101:40.611:57.191:56.68
First round 9 1:39.65 1:43.74 United Kingdom 1:39.651:43.201:41.831:55.931:46.20
Pyraminx First round 12 6.03 7.71 United Kingdom 8.3110.476.957.866.03
4x4x4 Blindfolded Final 2 DNF United Kingdom DNFDNF
5x5x5 Blindfolded Final 2 DNF United Kingdom DNFDNS
3x3x3 Multi-Blind Final 6 DNF United Kingdom DNF
3x3x3 With Feet Final 7 2:15.61 United Kingdom 2:15.61

Callum Hales-Jepp - United Kingdom WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
3x3x3 Cube Final 4 10.28 10.99 United Kingdom 10.2811.3111.0310.9610.97
Second round 9 10.57 12.36 United Kingdom 12.2110.5714.1511.7113.17
First round 8 10.90 12.08 United Kingdom 10.9011.1013.7314.7511.41
2x2x2 Cube Final 9 3.04 5.95 United Kingdom 3.31DNF8.426.113.04
First round 5 2.41 3.70 United Kingdom 2.415.002.603.5022.57
4x4x4 Cube Final 5 38.35 47.19 United Kingdom 49.0053.7049.2043.3738.35
First round 4 36.27 43.80 United Kingdom 36.2745.3949.2437.8948.11
5x5x5 Cube Final 5 1:22.42 1:36.34 United Kingdom 1:28.01DNF1:44.521:22.421:36.49
First round 4 1:11.76 1:23.22 United Kingdom 1:25.711:20.961:23.001:11.762:30.13
6x6x6 Cube Final 2 2:40.94 2:48.36 United Kingdom 2:40.942:53.582:50.55
7x7x7 Cube Final 4 4:01.31 4:10.01 United Kingdom 4:21.814:06.924:01.31
3x3x3 Blindfolded Final 1 1:00.21 1:07.84 United Kingdom 1:10.821:12.481:00.21
3x3x3 Fewest Moves Final 2 32 34.00 United Kingdom 333732
3x3x3 One-Handed Final 3 15.09 18.80 United Kingdom 15.0917.9519.7518.70DNF
First round 1 15.42 17.01 United Kingdom 18.8517.4617.0416.5315.42
Clock Final 4 8.34 9.36 United Kingdom 10.648.34DNF8.888.55
Megaminx Final 5 1:04.67 1:14.58 United Kingdom 1:22.431:09.191:23.081:04.671:12.12
First round 4 1:10.25 1:17.08 United Kingdom 1:16.481:10.251:21.581:19.251:15.51
Pyraminx Final 10 6.42 9.79 United Kingdom 8.4411.1112.289.816.42
First round 10 6.20 7.56 United Kingdom 7.128.586.206.9719.57
Skewb Final 6 6.04 6.75 United Kingdom 7.166.286.826.047.20
First round 3 4.81 5.35 United Kingdom 5.544.945.564.818.00
Square-1 Final 6 16.78 20.88 United Kingdom 20.2623.0823.9416.7819.29
First round 6 19.73 25.05 United Kingdom 29.5120.5527.4319.7327.18
4x4x4 Blindfolded Final 1 4:41.95 United Kingdom DNF4:41.95
5x5x5 Blindfolded Final 2 DNF United Kingdom DNFDNF
3x3x3 Multi-Blind Final 1 11/13 47:39 United Kingdom 11/13 47:39
3x3x3 With Feet Final 3 43.75 48.65 United Kingdom 52.1943.7550.00

Camilla Jul Nielsson - Denmark WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
3x3x3 Cube Second round 37 25.79 31.94 Denmark 38.6127.7435.7832.2925.79
First round 33 24.06 27.93 Denmark 27.3631.0224.0633.3925.40

Christian Smedegaard - Denmark WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
3x3x3 Cube Final 10 10.82 13.30 Denmark 12.2314.4610.8224.2113.22
Second round 14 11.60 13.85 Denmark 16.4623.8212.4112.6711.60
First round 20 13.14 15.58 Denmark 13.2318.1513.1415.9317.58
2x2x2 Cube First round 11 4.11 4.47 Denmark 4.495.414.114.574.34
4x4x4 Cube First round 14 54.96 59.52 Denmark 1:04.5455.4958.5454.961:12.64
5x5x5 Cube First round 20 2:09.12 Denmark 2:11.772:09.12
6x6x6 Cube Final 9 4:27.40 4:35.21 Denmark 4:27.404:45.044:33.20
3x3x3 Blindfolded Final 11 DNF DNF Denmark DNFDNFDNF
3x3x3 Fewest Moves Final 13 47 DNF Denmark DNSDNS47
3x3x3 One-Handed First round 14 23.71 25.80 Denmark 23.7131.6425.8226.4525.12
Clock Final 10 17.03 21.23 Denmark 24.2417.0321.5120.2421.95
Pyraminx First round 15 8.68 9.42 Denmark 12.309.578.689.179.51
Skewb First round 20 8.77 16.01 Denmark 12.1317.08DNF8.7718.83
Square-1 Final 7 18.91 23.85 Denmark 31.9521.2218.9130.5619.78
First round 7 17.48 25.71 Denmark 32.4326.7323.5217.4826.89

Daniel Vædele Egdal - Denmark WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
3x3x3 Cube Final 11 11.34 13.41 Denmark 11.9714.6820.1213.5811.34
Second round 7 10.77 12.06 Denmark 13.3011.0510.7712.6012.54
First round 13 12.77 13.72 Denmark 12.7715.8513.2013.1714.79
2x2x2 Cube Final 4 2.62 3.17 Denmark 3.265.832.622.843.40
First round 8 1.91 4.03 Denmark 4.757.331.915.182.15
4x4x4 Cube Final 9 39.54 55.97 Denmark 58.7652.0939.5458.3957.43
First round 9 43.75 55.40 Denmark 43.7553.3758.0054.821:01.75
5x5x5 Cube Final 7 1:32.62 1:41.89 Denmark 1:42.991:32.621:44.771:39.631:43.04
First round 6 1:31.02 1:37.30 Denmark 1:31.021:38.451:39.491:40.541:33.95
6x6x6 Cube Final 6 3:06.31 3:10.38 Denmark 3:17.463:07.363:06.31
7x7x7 Cube Final 6 4:39.47 4:52.38 Denmark 5:04.244:53.444:39.47
3x3x3 Blindfolded Final 10 8:04.37 DNF Denmark 8:04.37DNFDNS
3x3x3 Fewest Moves Final 3 34 35.33 Denmark 343636
3x3x3 One-Handed Final 7 19.12 21.94 Denmark 26.4320.2922.3823.1619.12
First round 8 19.93 20.82 Denmark 26.7119.9320.0020.8721.58
Clock Final 6 8.64 10.07 Denmark 11.419.138.6410.0611.02
Megaminx Final 7 1:22.86 1:29.73 Denmark 1:29.471:22.861:27.371:35.401:32.34
First round 7 1:23.31 1:30.91 Denmark 1:33.331:26.061:33.341:33.441:23.31
Pyraminx Final 7 5.33 6.40 Denmark 7.055.925.337.176.24
First round 5 4.31 5.44 Denmark 5.214.316.065.048.68
Skewb Final 2 3.77 4.26 Denmark 4.134.284.373.774.88
First round 1 3.30 4.47 Denmark 4.824.534.313.304.56
Square-1 Final 5 11.17 NR 17.79 Denmark 32.3218.4818.3016.5911.17
First round 4 14.44 17.66 Denmark 18.2716.9217.7914.4420.52
3x3x3 With Feet Final 1 39.10 41.41 Denmark 39.1043.6541.47

Daniel Wallin - Sweden WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
3x3x3 Cube Final 2 8.80 10.29 Sweden 8.8012.4010.0010.2010.68
Second round 1 10.02 10.75 Sweden 10.9610.0210.0213.4711.27
First round 1 10.16 10.49 Sweden 10.2510.7110.1610.5213.44
2x2x2 Cube Final 3 2.27 3.00 Sweden 2.542.882.274.843.58
First round 3 2.87 3.28 Sweden 2.873.413.803.163.27
4x4x4 Cube Final 2 36.53 42.93 Sweden 41.3438.9448.6348.5236.53
First round 1 39.43 41.09 Sweden 39.4346.6741.3241.0540.91
5x5x5 Cube Final 3 1:16.99 1:22.57 Sweden 1:30.791:16.991:33.111:17.511:19.40
First round 3 1:10.39 1:19.96 Sweden 1:20.121:18.591:23.471:10.391:21.16
6x6x6 Cube Final 4 2:34.25 2:51.05 Sweden 3:09.762:34.252:49.14
7x7x7 Cube Final 2 3:43.42 3:59.40 Sweden 3:43.423:59.144:15.64
3x3x3 Blindfolded Final 4 1:52.16 DNF Sweden DNF1:52.16DNF
3x3x3 Fewest Moves Final 15 DNF DNF Sweden DNSDNSDNF
3x3x3 One-Handed Final 4 17.74 19.21 Sweden 19.5619.4217.7418.6523.22
First round 3 13.94 18.57 Sweden 21.6623.1315.6818.3613.94
Clock Final 2 5.20 7.61 Sweden 5.209.175.689.627.97
Megaminx Final 2 55.77 1:02.51 Sweden 58.111:03.281:06.131:08.6355.77
First round 2 56.27 1:03.67 Sweden 56.2758.8157.771:14.441:29.96
Pyraminx Final 2 3.23 4.27 Sweden 4.283.233.974.854.55
First round 2 3.67 4.39 Sweden 4.023.674.775.574.37
Skewb Final 1 3.24 4.16 Sweden 5.373.244.084.174.23
First round 5 3.31 5.89 Sweden 4.295.628.343.317.77
Square-1 Final 1 11.51 12.57 Sweden 14.0813.4012.4111.8911.51
First round 1 10.79 14.00 Sweden 13.2213.5315.9610.7915.25
3x3x3 With Feet Final 5 1:15.40 1:36.36 Sweden 1:17.982:15.711:15.40

Darja Makurina - Latvia WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
3x3x3 Cube Second round 24 12.68 16.69 Latvia 14.9412.6819.7822.1315.34
First round 23 15.45 16.67 Latvia 16.6715.4518.6316.2417.10
4x4x4 Cube First round 17 56.07 1:02.83 Latvia 56.071:01.811:07.721:11.4458.97
5x5x5 Cube First round 11 1:43.30 1:50.01 Latvia 1:59.01DNF1:43.881:43.301:47.15
6x6x6 Cube Final 5 2:41.41 2:57.40 Latvia 3:02.942:41.413:07.86
7x7x7 Cube Final 5 4:14.26 4:28.16 Latvia 4:33.094:14.264:37.13
3x3x3 Blindfolded Final 9 2:43.87 DNF Latvia 3:28.62DNF2:43.87
3x3x3 Fewest Moves Final 6 34 NR 43.33 NR Latvia 344749
3x3x3 One-Handed First round 15 23.69 26.01 Latvia 28.9025.5123.6926.0026.53
Clock Final 13 9.30 NR DNF Latvia 15.529.309.47DNFDNF
Skewb Final 7 6.17 7.02 Latvia 8.446.956.557.556.17
First round 9 5.67 7.90 Latvia 6.205.679.7510.367.76
3x3x3 Multi-Blind Final 3 3/4 35:50 Latvia 3/4 35:50
3x3x3 With Feet Final 4 57.63 1:04.92 Latvia 1:16.3757.631:00.76

David Billekop Knudsen - Denmark WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
3x3x3 Cube Second round 32 23.31 27.57 Denmark 23.8724.8933.94DNF23.31
First round 36 24.95 31.01 Denmark 31.8731.9634.3329.2124.95

Fredrik Trondhjem - Denmark WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
3x3x3 Cube Second round 22 12.26 16.28 Denmark 20.3318.4814.7215.6412.26
First round 10 11.45 13.25 Denmark 13.2514.3915.1712.1011.45
2x2x2 Cube First round 16 3.61 5.36 Denmark 3.615.524.986.815.58
4x4x4 Cube First round 12 56.05 58.52 Denmark 56.051:00.8457.3857.331:05.03
5x5x5 Cube Final 9 1:34.32 1:42.60 Denmark 1:55.461:36.351:39.721:51.731:34.32
First round 10 1:46.86 1:49.73 Denmark 1:52.201:49.991:46.861:48.681:50.53
6x6x6 Cube Final 7 3:35.29 3:46.92 Denmark 3:35.293:45.803:59.68
7x7x7 Cube Final 7 4:51.66 5:21.30 Denmark 5:34.765:37.484:51.66
3x3x3 Fewest Moves Final 11 42 DNF Denmark 4245DNF
3x3x3 One-Handed First round 12 20.18 25.28 Denmark 24.1324.6627.0535.6920.18
Clock Final 16 57.35 Denmark 57.3558.96
Megaminx First round 18 5:24.66 Denmark DNF5:24.66
Pyraminx First round 17 9.06 10.48 Denmark 13.209.069.8810.3311.24
Skewb First round 13 6.83 10.34 Denmark 8.9210.7612.506.8311.34
Square-1 First round 14 1:16.94 Denmark 1:16.941:21.02

Hampus Hellqvist - Sweden WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
3x3x3 Cube Final 1 8.09 9.65 Sweden 8.238.0911.299.9910.73
Second round 6 11.19 12.03 Sweden 11.5912.5611.1912.4312.08
First round 5 9.87 11.55 Sweden 10.3313.989.8712.0312.28
2x2x2 Cube Final 5 1.62 3.21 Sweden 3.624.522.901.623.12
First round 10 3.07 4.29 Sweden 3.074.814.1613.163.91
4x4x4 Cube Final 10 57.28 1:03.64 Sweden 1:07.951:09.8957.2858.931:04.05
First round 10 49.34 56.67 Sweden 1:21.6249.561:01.8849.3458.58
5x5x5 Cube First round 19 2:07.56 Sweden 2:07.562:11.70
3x3x3 One-Handed First round 18 23.72 30.51 Sweden 30.2523.7227.6045.3933.69
Pyraminx Final 6 5.16 6.35 Sweden 7.015.165.496.569.65
First round 7 5.58 6.18 Sweden 5.586.596.287.185.67

Henrik Buus Aagaard - Denmark WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
3x3x3 Cube Final 13 10.21 13.50 Denmark 13.7110.2113.5718.1213.21
Second round 11 12.22 13.05 Denmark 13.0512.2212.4413.6719.93
First round 11 13.02 13.44 Denmark 13.0213.1813.6913.8413.44
2x2x2 Cube First round 14 3.85 5.01 Denmark 5.834.093.856.985.12
4x4x4 Cube First round 11 51.65 57.65 Denmark 1:02.5854.8951.6555.491:09.74
5x5x5 Cube First round 12 1:34.59 1:50.10 Denmark 1:55.371:42.481:34.591:52.441:59.18
3x3x3 Blindfolded Final 8 2:40.93 DNF Denmark DNFDNF2:40.93
3x3x3 Fewest Moves Final 9 35 DNF Denmark 3540DNF
3x3x3 One-Handed Final 5 16.34 19.71 Denmark 19.7918.8120.5322.8016.34
First round 6 17.32 19.35 Denmark 18.7121.6517.6822.1717.32
Square-1 Final 8 23.04 28.09 Denmark 23.7631.3431.4329.1723.04
First round 8 22.92 32.37 Denmark 34.7036.7131.5022.9230.90
4x4x4 Blindfolded Final 2 DNF Denmark DNFDNF
5x5x5 Blindfolded Final 2 DNF Denmark DNFDNS
3x3x3 Multi-Blind Final 4 2/3 15:54 Denmark 2/3 15:54
3x3x3 With Feet Final 2 45.56 47.53 Denmark 50.7146.3145.56

Hugo Larsén - Denmark WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
3x3x3 Cube First round 51 51.81 57.69 Denmark 1:01.3756.6651.8157.9858.42
2x2x2 Cube First round 33 10.84 14.50 Denmark 11.8515.6216.0210.8419.29
Skewb First round 18 8.98 13.11 Denmark 12.208.9813.7113.4116.04

Jakob Bøgh Thomsen - Denmark WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
3x3x3 Cube Second round 33 24.74 28.84 Denmark 31.3526.6028.57DNF24.74
First round 32 22.05 25.76 Denmark 25.8229.3622.0528.3123.15

Jeppe Hansen - Denmark WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
3x3x3 Cube First round 41 27.90 34.94 Denmark 31.7938.9138.9227.9034.12
2x2x2 Cube First round 29 7.14 9.74 Denmark 7.1410.3910.5410.098.75
4x4x4 Cube First round 31 2:30.40 Denmark 2:30.403:10.04
5x5x5 Cube First round 28 DNF Denmark DNFDNF
6x6x6 Cube Final 12 DNF Denmark DNF
3x3x3 One-Handed First round 24 1:59.83 Denmark 1:59.832:17.92
Megaminx First round 19 6:54.92 Denmark DNF6:54.92
Pyraminx First round 33 11.91 21.19 Denmark 36.2837.4913.3913.8911.91
Skewb First round 29 14.77 25.70 Denmark 36.9020.5614.7737.6819.63
Square-1 First round 15 1:25.35 Denmark 1:27.151:25.35

Johannes Stensborg Jakobsen - Denmark WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
3x3x3 Cube First round 42 32.28 36.45 Denmark 36.4032.2836.3145.3336.63
2x2x2 Cube First round 32 5.38 12.10 Denmark 8.1817.035.3811.0817.13

Johs Hollænder - Denmark WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
3x3x3 Cube Second round 35 24.94 31.32 Denmark 24.9437.0731.1232.0730.77
First round 34 28.09 29.80 Denmark 29.5338.9128.0928.9530.93
2x2x2 Cube First round 25 4.84 6.94 Denmark 4.848.076.406.737.69
Pyraminx First round 18 10.57 11.37 Denmark 11.3911.1116.9511.6210.57

Karina Grandjean Beck - Denmark WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
3x3x3 Cube Final 7 9.97 12.63 Denmark 12.599.9712.1613.1513.40
Second round 12 10.28 13.13 Denmark 10.2812.4016.0510.94DNF
First round 6 10.53 11.63 Denmark 11.5913.6010.5311.7711.53
2x2x2 Cube First round 17 5.01 5.36 Denmark 5.026.065.018.815.01
4x4x4 Cube Final 1 36.49 40.90 Denmark 45.7640.13DNF36.8136.49
First round 2 39.90 42.39 Denmark 39.9042.3841.9247.7342.87
5x5x5 Cube Final 1 1:13.41 1:17.84 Denmark 1:13.411:22.711:19.861:18.891:14.78
First round 1 1:06.17 1:10.90 NR Denmark 1:19.821:15.521:06.171:07.291:09.88
6x6x6 Cube Final 1 2:28.18 NR 2:36.64 Denmark 2:45.582:28.182:36.17
7x7x7 Cube Final 3 3:51.97 3:59.45 Denmark 3:51.974:02.554:03.83
3x3x3 One-Handed Final 2 16.43 18.72 Denmark 19.4616.7120.0216.4320.00
First round 4 15.00 18.59 Denmark 17.6219.7915.0019.0519.10
Megaminx Final 3 1:03.38 1:05.83 Denmark 1:06.601:07.881:06.891:03.381:04.01
First round 3 57.07 1:03.67 Denmark 1:05.411:03.971:01.631:06.4257.07
Pyraminx Final 8 6.44 7.31 Denmark 7.686.447.158.947.09
First round 6 4.39 6.12 Denmark 4.395.998.734.637.73
Skewb First round 15 10.19 12.23 Denmark 11.5214.3610.8216.0310.19
Square-1 Final 9 26.79 34.76 Denmark 34.3639.5426.7947.8130.39
First round 9 25.05 37.62 Denmark 32.45DNF25.0549.6330.79

Karl Taagaard Hansen - Denmark WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
3x3x3 Cube Second round 21 11.68 15.84 Denmark 17.5711.6816.6815.3515.50
First round 19 11.11 15.47 Denmark 12.4422.8317.9111.1116.07
2x2x2 Cube First round 20 5.34 6.30 Denmark 5.346.385.586.996.93
4x4x4 Cube First round 26 1:21.32 Denmark 1:21.461:21.32
3x3x3 One-Handed First round 17 25.24 29.46 Denmark 27.7636.3026.0925.2434.54
Clock Final 14 31.49 Denmark 31.49DNF
Megaminx First round 11 2:01.63 Denmark 2:12.342:01.63
Pyraminx First round 14 7.04 8.40 Denmark 8.018.39DNF7.048.79
Skewb First round 17 10.97 13.03 Denmark 14.5011.5315.2613.0610.97

Klaus Andersen - Denmark WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
3x3x3 Cube Second round 27 17.57 19.24 Denmark 26.8518.1919.6817.5719.85
First round 27 17.35 19.96 Denmark 17.6130.6019.9317.3522.35
2x2x2 Cube First round 31 6.44 11.16 Denmark 15.976.4415.889.777.83
4x4x4 Cube First round 29 2:10.85 Denmark 2:10.852:18.58
5x5x5 Cube First round 27 5:35.46 Denmark DNF5:35.46
Clock Final 3 7.20 8.26 Denmark 7.6110.838.648.547.20
Pyraminx First round 26 11.58 15.98 Denmark 13.9317.5518.7111.5816.47
Skewb First round 26 15.49 22.07 Denmark 30.9016.3730.4219.4115.49

Kristoffer Vasehus - Denmark WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
3x3x3 Cube First round 50 33.96 52.33 Denmark 49.251:02.9954.6933.9653.05
2x2x2 Cube First round 39 18.68 28.81 Denmark 22.53DNF34.5418.6829.36

Lars Vennike Nielsson - Denmark WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
3x3x3 Cube Second round 17 14.10 14.81 Denmark 14.9614.1014.6814.7915.41
First round 12 12.67 13.59 Denmark 13.6015.8813.3312.6713.84
2x2x2 Cube First round 23 3.59 6.66 Denmark 3.595.387.277.3411.45
4x4x4 Cube First round 18 1:03.72 1:06.34 Denmark 1:03.721:05.851:08.69DNF1:04.49
5x5x5 Cube First round 18 2:04.37 Denmark 2:04.372:05.81
3x3x3 Blindfolded Final 6 2:05.94 DNF Denmark DNF2:05.94DNF
3x3x3 Fewest Moves Final 10 41 DNF Denmark 41DNFDNF
3x3x3 One-Handed First round 20 43.00 Denmark 59.6243.00
Megaminx First round 14 2:22.31 Denmark 2:22.313:30.23
Pyraminx First round 24 11.17 14.28 Denmark 19.4815.2813.1711.1714.40
Skewb First round 23 13.77 17.71 Denmark 14.6122.2119.7113.7718.80
4x4x4 Blindfolded Final 2 DNF Denmark DNFDNF
5x5x5 Blindfolded Final 2 DNF Denmark DNFDNS
3x3x3 Multi-Blind Final 5 2/4 30:00 Denmark 2/4 30:00

Lovisa Eriksson - Sweden WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
3x3x3 Cube Second round 30 20.81 25.42 Sweden 20.8121.6729.3325.27DNF
First round 29 16.40 22.39 Sweden 22.2628.3323.3416.4021.57
2x2x2 Cube First round 28 7.66 9.52 Sweden 8.8711.678.0212.757.66
4x4x4 Cube First round 24 1:08.65 1:23.19 Sweden 1:37.381:19.741:21.541:08.651:28.29
5x5x5 Cube First round 25 3:07.17 Sweden 3:07.173:33.29
Clock Final 9 18.48 19.77 Sweden 19.8918.9018.4820.5221.14
Megaminx Final 10 1:37.48 1:52.56 Sweden 1:37.481:55.061:47.211:55.422:03.23
First round 10 1:51.21 1:54.52 Sweden DNF1:59.351:51.211:52.291:51.91
Pyraminx First round 25 11.73 14.86 Sweden 17.8711.7313.76DNF12.95
Skewb Final 9 6.55 8.31 Sweden 6.558.409.628.607.94
First round 10 7.20 8.62 Sweden 7.209.088.778.019.21
Square-1 First round 13 1:16.67 Sweden 1:27.341:16.67

Magnus Patrick Kanstrup - Denmark WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
3x3x3 Cube Final 16 13.58 15.93 Denmark 13.5818.8314.7418.4514.60
Second round 13 12.17 13.53 Denmark 12.3316.6113.9412.1714.33
First round 17 14.27 14.98 Denmark 15.1315.0018.8314.8114.27
2x2x2 Cube First round 12 3.08 4.85 Denmark 3.085.074.056.285.43
4x4x4 Cube First round 13 57.48 59.30 Denmark 57.4858.901:01.401:00.7858.21
5x5x5 Cube First round 15 1:51.08 2:00.48 Denmark 2:11.561:51.082:05.372:02.361:53.71
7x7x7 Cube Final 9 5:30.78 5:41.96 Denmark 5:40.345:30.785:54.77
Megaminx First round 15 2:37.52 Denmark 2:52.892:37.52
Pyraminx First round 16 6.91 10.36 Denmark 6.919.1712.539.3921.39
Skewb First round 12 8.40 9.90 Denmark 10.668.4011.809.389.65

Manu Vereecken - Belgium WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
3x3x3 Cube Second round 18 11.21 14.97 Belgium 14.5716.4111.2114.8015.54
First round 18 12.10 15.06 Belgium 15.8214.5916.4312.1014.78
2x2x2 Cube First round 35 13.33 16.69 Belgium 17.0913.3316.0921.6216.90
4x4x4 Cube First round 21 1:05.52 1:10.56 Belgium 1:05.521:12.111:06.231:13.341:21.58
5x5x5 Cube First round 17 2:04.34 Belgium 2:04.342:14.50
3x3x3 Blindfolded Final 2 1:01.49 NR DNF Belgium 1:38.50DNF1:01.49
4x4x4 Blindfolded Final 2 DNF Belgium DNFDNF
5x5x5 Blindfolded Final 1 16:43.00 NR Belgium 16:43.00DNS
3x3x3 Multi-Blind Final 2 9/10 47:57 Belgium 9/10 47:57

Marckus Thomhav Husted Hansen - Denmark WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
3x3x3 Cube First round 45 33.81 40.87 Denmark 43.8937.0741.6533.8146.68

Marcus Korre - Denmark WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
3x3x3 Cube First round 43 28.20 38.91 Denmark 42.5528.2038.9647.4435.21

Marie Jul Nielsson - Denmark WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
3x3x3 Cube First round 52 1:18.64 1:20.24 Denmark 1:18.851:36.281:18.641:21.541:20.34
2x2x2 Cube First round 38 14.82 28.14 Denmark 31.9530.7821.6914.8238.04

Martin Vædele Egdal - Denmark WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
3x3x3 Cube Final 3 8.82 10.64 Denmark 11.0311.6211.218.829.68
Second round 4 9.91 11.65 Denmark 11.2015.2411.9911.769.91
First round 4 9.54 11.45 Denmark 11.8412.8811.769.5410.74
2x2x2 Cube Final 1 1.50 2.00 NR Denmark 2.041.533.851.502.43
First round 4 1.32 NR 3.52 Denmark 1.323.013.753.81DNF
4x4x4 Cube Final 7 43.74 47.70 Denmark 50.2847.5245.3843.7450.19
First round 7 43.23 50.37 Denmark 43.2353.33DNF52.0945.69
5x5x5 Cube Final 4 1:21.30 1:25.58 Denmark 1:25.211:29.921:29.561:21.961:21.30
First round 5 1:17.41 1:25.25 Denmark 1:29.071:17.411:24.721:21.971:40.24
6x6x6 Cube Final 3 2:39.49 2:49.16 Denmark 2:46.372:39.493:01.63
7x7x7 Cube Final 1 3:43.79 NR 3:55.88 NR Denmark 3:43.794:04.143:59.72
3x3x3 Blindfolded Final 3 1:32.09 DNF Denmark DNF1:32.09DNF
3x3x3 Fewest Moves Final 1 27 NR 31.00 NR Denmark 273234
3x3x3 One-Handed Final 1 14.06 18.65 Denmark 14.0617.4419.5618.9620.90
First round 2 14.87 17.27 Denmark 21.0017.2114.8716.5418.05
Clock Final 5 8.46 9.48 Denmark DNF10.209.388.468.85
Megaminx Final 6 1:17.37 1:22.71 Denmark 1:17.371:20.751:39.811:26.031:21.35
First round 5 1:09.68 1:19.88 Denmark 1:15.051:25.531:21.481:23.111:09.68
Pyraminx Final 1 3.18 4.06 Denmark 5.973.584.144.453.18
First round 1 3.18 4.27 Denmark 3.186.814.973.534.31
Skewb Final 5 4.87 5.80 Denmark 6.775.435.194.877.26
First round 6 4.52 6.69 Denmark 4.526.576.457.0511.63
Square-1 Final 2 12.18 15.67 NR Denmark 16.1717.2413.5912.1823.65
First round 3 11.78 16.21 Denmark 17.2511.7830.0517.5013.89
4x4x4 Blindfolded Final 2 DNF Denmark DNFDNS
5x5x5 Blindfolded Final 2 DNF Denmark DNFDNS
3x3x3 Multi-Blind Final 6 DNF Denmark DNF
3x3x3 With Feet Final 6 1:30.81 1:53.38 Denmark 1:59.862:09.461:30.81

Matias Rasmussen - Denmark WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
6x6x6 Cube Final 10 2:51.89 DNF Denmark 2:51.89DNFDNF
7x7x7 Cube Final 10 4:41.18 DNF Denmark 4:41.18DNFDNF

Max Rune Jensen - Denmark WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
3x3x3 Cube Second round 36 24.16 31.86 Denmark 29.0232.1134.4624.1647.51
First round 37 25.48 31.42 Denmark 34.6831.0334.5425.4828.68
2x2x2 Cube First round 24 4.39 6.81 Denmark 9.585.514.397.217.70
4x4x4 Cube First round 28 1:50.68 Denmark 1:56.131:50.68
5x5x5 Cube First round 23 2:46.38 Denmark 2:46.383:17.80
Pyraminx First round 19 10.96 12.84 Denmark 10.9613.4313.6311.4718.06
Skewb First round 16 8.57 12.26 Denmark 17.7712.9613.0810.748.57

Michael Alexander Vennike Nielsson - Denmark WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
3x3x3 Cube First round 48 38.11 48.59 Denmark 55.5750.6738.1147.6647.45
2x2x2 Cube First round 40 7.52 DNF Denmark 13.17DNF25.507.52DNF
Pyraminx First round 34 13.37 24.86 Denmark 13.3721.10DNF37.9515.54

Michael Giesmann - Denmark WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
3x3x3 Cube First round 44 29.96 39.11 Denmark 36.2840.6541.3329.9640.39

Micki Kanaiya Harning - Denmark WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
3x3x3 Cube Final 5 10.41 11.72 Denmark 12.0810.4113.1912.1310.96
Second round 5 9.54 11.95 Denmark 11.969.5412.9011.0014.62
First round 2 9.73 10.68 Denmark 11.839.7310.4413.609.76
2x2x2 Cube Final 2 2.35 2.69 Denmark 3.002.412.353.082.66
First round 6 2.01 3.82 Denmark 2.452.013.24DNF5.77
4x4x4 Cube Final 4 43.52 46.62 Denmark 56.0051.6243.5244.7043.53
First round 3 37.59 43.05 Denmark 37.5945.7043.6339.8258.24
5x5x5 Cube Final 6 1:32.52 1:38.61 Denmark 1:37.611:41.501:36.711:59.861:32.52
First round 8 1:27.34 1:41.30 Denmark 1:40.891:52.471:43.171:39.851:27.34
3x3x3 Blindfolded Final 5 1:54.50 2:04.11 Denmark 2:10.822:07.001:54.50
3x3x3 Fewest Moves Final 8 33 DNF Denmark 33DNF41
3x3x3 One-Handed Final 6 18.66 20.19 Denmark 18.6622.5019.3118.7622.65
First round 5 16.42 18.85 Denmark 17.6820.9416.4219.6019.27
Clock Final 15 46.61 Denmark DNF46.61
Megaminx First round 13 2:13.16 Denmark 2:13.16DNF
Pyraminx Final 5 4.58 5.32 Denmark 5.094.586.155.934.93
First round 8 4.44 6.48 Denmark 5.544.447.076.827.59
Skewb Final 8 5.78 8.08 Denmark 8.095.786.829.34DNF
First round 7 6.04 7.53 Denmark 6.9010.026.048.706.99
Square-1 First round 11 35.75 50.75 Denmark 58.9537.3635.7555.951:55.94
3x3x3 Multi-Blind Final 6 DNF Denmark DNF

Mikela Elleby Jørgensen - Denmark WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
3x3x3 Cube Second round 29 17.39 24.92 Denmark 26.8322.6525.2817.3928.39
First round 31 20.20 25.54 Denmark 28.6425.5520.2027.5023.57
5x5x5 Cube First round 28 DNF Denmark DNFDNF
3x3x3 Blindfolded Final 11 DNF DNF Denmark DNFDNFDNS
3x3x3 Fewest Moves Final 14 52 DNF Denmark DNFDNF52
Pyraminx First round 29 13.49 17.32 Denmark 16.0118.8926.7217.0713.49

Mikkel Brinks Jensen - Denmark WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
3x3x3 Cube Second round 31 23.97 27.40 Denmark 29.7025.1127.3834.2123.97
First round 30 19.64 24.38 Denmark 19.6428.7920.7323.6231.17
2x2x2 Cube First round 22 4.54 6.64 Denmark 4.547.289.326.855.79
Pyraminx First round 27 14.17 16.25 Denmark 14.1728.3816.7116.0815.97
Skewb First round 28 15.11 24.29 Denmark 22.5915.1127.7522.5249.67

Niclas Ahl Olsen - Denmark WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
3x3x3 Cube First round 47 38.31 45.32 Denmark 38.5245.4558.1152.0038.31
Pyraminx First round 22 9.42 13.52 Denmark 14.2713.7113.449.4213.41
Skewb First round 27 20.60 24.03 Denmark 26.6624.0224.5020.6023.58

Nikolai Bjerrum Baunkilde - Denmark WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
3x3x3 Cube Second round 38 25.95 34.65 Denmark 35.4438.4733.8634.6425.95
First round 35 25.31 30.88 Denmark 31.9525.3129.6434.9731.05
2x2x2 Cube First round 30 9.89 10.59 Denmark 9.99DNF10.709.8911.09

Nikolaj Olsen - Denmark WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
3x3x3 Cube Final 9 11.60 12.76 Denmark 15.9412.5312.2611.6013.48
Second round 8 10.67 12.24 Denmark 12.0610.6712.5512.1112.64
First round 9 11.91 12.51 Denmark 12.1011.9112.8212.6213.54
2x2x2 Cube Final 7 3.57 4.38 Denmark 4.073.575.034.784.30
First round 9 2.94 4.07 Denmark 4.563.803.852.946.09
4x4x4 Cube First round 16 56.70 1:02.53 Denmark 58.6656.7059.811:09.11DNF
5x5x5 Cube First round 22 2:18.75 Denmark 2:46.562:18.75
3x3x3 Fewest Moves Final 7 49 52.33 Denmark 545449
3x3x3 One-Handed First round 22 47.98 Denmark 47.9859.75
Clock Final 11 27.74 30.91 Denmark 31.2929.6527.7431.79DNF
Megaminx First round 17 3:10.58 Denmark 3:10.583:14.32
Pyraminx First round 36 7.26 DNF Denmark 7.2613.65DNFDNF11.01
Skewb First round 22 12.29 16.24 Denmark 22.9116.8516.2915.5712.29

Oliver Hauksson - Denmark WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
3x3x3 Cube Second round 39 24.80 34.80 Denmark 34.7436.4924.8033.1837.22
First round 39 28.71 32.38 Denmark 30.5630.3928.7136.1936.65

Oscar Roth Andersen - Denmark WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
3x3x3 Cube Final 6 10.87 12.29 Denmark 10.8711.6812.0813.1213.70
Second round 10 9.25 12.65 Denmark 9.2511.63DNF16.709.63
First round 16 11.83 14.58 Denmark 15.9513.6611.8314.12DNF
4x4x4 Cube Final 3 43.04 43.83 Denmark 45.0847.6343.3243.1043.04
First round 6 42.30 46.96 Denmark 42.3048.1449.4043.33DNF
5x5x5 Cube Final 2 1:13.93 1:21.66 Denmark 1:19.511:19.661:13.931:26.501:25.82
First round 2 1:11.48 1:19.40 Denmark 1:15.921:15.601:11.481:28.321:26.67
3x3x3 One-Handed Final 8 19.53 22.11 Denmark 25.0720.3420.9127.1219.53
First round 7 17.84 20.76 Denmark 21.0422.4020.5020.7317.84
Megaminx Final 1 45.91 54.00 Denmark 53.1754.2045.9155.2054.62
First round 1 45.99 50.51 Denmark 51.8050.7948.9545.99DNF
Pyraminx Final 3 3.55 5.03 Denmark 3.554.145.075.88DNF
First round 3 3.27 4.56 Denmark 3.275.844.374.524.79
Skewb Final 10 6.02 10.23 Denmark 12.218.679.82DNF6.02
First round 8 6.66 7.63 Denmark 7.946.667.237.7111.61

Philip Bækgaard Larsen - Denmark WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
3x3x3 Cube First round 49 32.36 49.40 Denmark 56.8843.4952.4352.2932.36
2x2x2 Cube First round 34 10.11 15.25 Denmark 17.0713.3616.3216.0810.11
4x4x4 Cube First round 32 2:59.39 Denmark 4:01.362:59.39
3x3x3 One-Handed First round 23 1:51.21 Denmark 1:51.213:28.44
Pyraminx First round 35 1:24.01 3:44.08 Denmark DNF2:16.651:24.012:36.986:18.62

Rasmus Jul Nielsson - Denmark WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
2x2x2 Cube First round 36 13.55 18.42 Denmark 19.3916.0019.8713.5543.89
Pyraminx First round 31 8.07 20.43 Denmark 8.0715.6927.2121.5824.01

Rasmus Stub Detlefsen - Denmark WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
3x3x3 Cube Final 12 12.03 13.49 Denmark 13.1012.0313.45DNF13.91
Second round 2 9.22 11.00 Denmark 11.6010.559.2211.1011.36
First round 7 11.09 11.69 Denmark 11.0911.3312.8511.3212.43
2x2x2 Cube Final 10 2.97 DNF Denmark DNF3.473.00DNF2.97
First round 7 2.53 3.96 Denmark 2.786.633.345.772.53
4x4x4 Cube Final 6 43.42 47.38 Denmark 50.7544.2747.1143.421:12.59
First round 5 43.09 46.00 Denmark 43.0953.7743.8244.5749.61
5x5x5 Cube Final 10 1:42.59 1:45.65 Denmark 1:46.931:43.021:47.011:42.591:50.16
First round 7 1:35.37 1:40.07 Denmark 1:35.371:36.851:49.061:38.771:44.59
6x6x6 Cube Final 8 3:58.23 4:06.78 Denmark 4:10.264:11.843:58.23
7x7x7 Cube Final 11 7:20.04 Denmark 7:20.04
3x3x3 Fewest Moves Final 5 38 42.00 Denmark 434538
3x3x3 One-Handed First round 11 21.07 23.65 Denmark 21.0729.0621.8522.2826.83
Clock Final 7 12.61 13.32 Denmark 13.89DNF12.8713.2112.61
Megaminx First round 12 2:09.55 Denmark 2:41.822:09.55
Pyraminx First round 11 5.91 7.66 Denmark 5.919.2010.936.127.66
Skewb Final 4 3.92 5.64 Denmark 3.925.255.7810.035.90
First round 2 3.89 5.08 Denmark 7.125.523.895.294.43
Square-1 Final 4 13.29 17.14 Denmark 13.3119.32DNF18.7913.29
First round 2 13.89 15.98 Denmark 24.8015.5016.6915.7413.89

Steffen Nielsen - Denmark WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
3x3x3 Cube Second round 26 16.91 17.88 Denmark 17.1016.9118.4418.11DNF
First round 25 13.16 17.77 Denmark 17.7117.5413.1619.3918.06
2x2x2 Cube First round 26 3.77 7.76 Denmark 3.777.448.5912.897.25
4x4x4 Cube First round 22 1:01.28 1:14.87 Denmark 1:18.961:01.281:09.791:15.86DNF
5x5x5 Cube Final 8 1:27.43 1:42.32 Denmark 1:42.181:41.471:43.321:27.431:43.48
First round 9 1:38.66 1:46.13 Denmark 1:50.951:43.881:56.351:43.551:38.66
6x6x6 Cube Final 12 DNF Denmark DNF
7x7x7 Cube Final 8 5:07.55 5:28.57 Denmark 5:40.645:37.525:07.55
3x3x3 Blindfolded Final 11 DNF DNF Denmark DNFDNFDNF
3x3x3 Fewest Moves Final 11 42 DNF Denmark 42DNFDNF
3x3x3 One-Handed First round 21 47.53 Denmark 47.5350.37
Clock Final 12 21.56 30.99 Denmark 21.5635.4325.7434.8232.42
Megaminx First round 16 2:45.05 Denmark 3:33.942:45.05
Pyraminx First round 32 10.66 20.66 Denmark 10.6618.2023.5920.1935.08
Skewb First round 31 42.60 Denmark 42.60DNF
Square-1 First round 12 1:02.32 Denmark 1:02.321:04.03
4x4x4 Blindfolded Final 2 DNF Denmark DNFDNS
3x3x3 Multi-Blind Final 6 DNF Denmark DNF

Theo Lyholm - Denmark WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
3x3x3 Cube Second round 19 11.13 14.99 Denmark DNF11.1311.1819.5514.25
First round 15 13.16 14.17 Denmark 13.1615.1213.6925.7913.69
2x2x2 Cube First round 19 3.40 5.98 Denmark 6.376.345.246.933.40
4x4x4 Cube First round 23 1:12.26 1:15.73 Denmark 1:14.351:18.461:12.261:15.691:17.15
5x5x5 Cube First round 21 2:13.12 Denmark 2:13.122:19.05
6x6x6 Cube Final 11 5:04.94 Denmark 5:04.94
3x3x3 One-Handed Final 9 18.90 24.25 Denmark 23.8626.4025.3118.9023.58
First round 10 20.33 23.61 Denmark 22.0325.9620.3329.4722.85
Pyraminx First round 20 7.09 12.97 Denmark 7.0910.3711.7116.82DNF
Skewb First round 19 8.66 13.66 Denmark 15.9915.679.338.66DNF

Thomas Schmidt - Denmark WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
3x3x3 Cube Final 8 12.00 12.67 Denmark 12.6913.3113.4112.0012.00
Second round 3 10.05 11.18 Denmark 10.0510.6111.7111.2114.66
First round 3 9.31 11.02 Denmark 12.1615.489.3111.199.72
2x2x2 Cube Final 6 2.19 3.83 Denmark 3.824.873.692.193.97
First round 1 1.93 2.28 Denmark 2.312.425.271.932.11
4x4x4 Cube First round 20 56.24 1:09.59 Denmark 1:10.911:12.561:09.1756.241:08.68
5x5x5 Cube First round 14 1:50.17 1:57.07 Denmark 1:50.171:51.591:55.622:10.212:03.99
3x3x3 One-Handed Final 10 20.39 24.76 Denmark 20.3920.5021.8131.9834.17
First round 9 17.20 22.13 Denmark 17.2019.1823.6623.5528.25
Clock Final 1 6.28 NR 7.42 NR Denmark 7.788.666.766.287.73
Megaminx Final 9 1:37.26 1:47.81 Denmark 1:37.261:48.441:53.181:51.161:43.84
First round 8 1:31.35 1:37.94 Denmark 2:03.291:35.591:39.201:39.021:31.35
Pyraminx Final 4 3.75 5.05 Denmark 5.125.724.323.755.94
First round 4 4.46 4.99 Denmark 4.465.594.666.754.72
Skewb Final 3 3.45 5.17 Denmark 3.455.375.474.666.32
First round 4 4.63 5.54 Denmark 5.396.004.635.2310.41
Square-1 Final 3 12.46 15.75 Denmark 19.7817.7115.2412.4614.31
First round 5 14.69 18.34 Denmark 18.4817.9414.6922.5618.59

Tobias Schneider Kristensen - Denmark WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
3x3x3 Cube First round 53 56.38 1:27.22 Denmark 1:06.451:21.723:02.0956.381:53.49

Tristan Hesselholt - Denmark WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
3x3x3 Cube Second round 28 18.41 21.60 Denmark 24.7618.4118.9324.9121.10
First round 28 19.09 21.10 Denmark 20.3719.0925.4220.6422.30
2x2x2 Cube First round 13 2.35 4.86 Denmark 2.355.945.196.913.46
4x4x4 Cube First round 27 1:40.27 Denmark 1:40.271:57.72
5x5x5 Cube First round 24 3:00.50 Denmark 3:00.503:28.51
Pyraminx First round 23 7.96 14.02 Denmark 13.2515.217.96DNF13.59
Skewb First round 25 10.20 19.47 Denmark 24.8110.2021.2220.7616.42

Ulrik Funder Carstensen - Denmark WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
3x3x3 Cube Second round 25 16.17 17.33 Denmark 16.1717.3517.2417.7217.40
First round 26 12.86 18.21 Denmark 12.8619.3819.1418.7416.75
2x2x2 Cube First round 21 4.89 6.51 Denmark 6.427.119.936.014.89
Pyraminx First round 30 7.53 19.43 Denmark 7.5314.9626.0017.3327.67
Skewb First round 24 14.04 17.93 Denmark 20.8815.2420.6217.9214.04

Victor Glyrskov - Denmark WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
3x3x3 Cube Final 15 13.48 15.27 Denmark 13.4817.3016.3114.8814.61
Second round 16 12.28 14.66 Denmark 16.3512.8315.8815.2612.28
First round 22 13.94 15.96 Denmark 18.5120.3014.3914.9813.94
2x2x2 Cube Final 8 3.93 4.47 Denmark 3.975.304.146.493.93
First round 2 1.97 3.21 Denmark 2.403.463.781.974.64
4x4x4 Cube First round 15 52.73 1:02.50 Denmark 1:03.261:09.071:07.6156.6352.73
3x3x3 Blindfolded Final 11 DNF DNF Denmark DNFDNFDNF
3x3x3 One-Handed First round 13 17.88 25.80 Denmark 25.8527.4717.8824.0727.67
Clock Final 17 1:17.36 Denmark 1:17.36DNF
Pyraminx First round 13 3.80 8.31 Denmark 3.809.609.3813.225.96
Skewb First round 11 6.57 8.86 Denmark 8.5614.888.989.046.57
Square-1 Final 10 28.19 35.88 Denmark 34.5333.7839.3352.9928.19
First round 10 24.90 38.18 Denmark 1:39.0438.6024.9043.0032.93

Zoé de Moffarts - Belgium WCA profile

Event Round # Best Average Citizen of Solves
3x3x3 Cube Second round 20 14.60 15.63 Belgium 16.2316.8314.6015.7014.95
First round 24 16.35 17.64 Belgium 16.3516.8120.1718.8317.27
4x4x4 Cube First round 19 53.85 1:06.57 Belgium 1:07.101:07.161:05.441:07.4653.85
5x5x5 Cube First round 13 1:42.43 1:51.01 Belgium 1:48.171:53.051:53.841:51.801:42.43
Megaminx Final 4 1:08.43 1:12.22 Belgium 1:14.951:26.081:08.431:10.231:11.48
First round 6 1:10.69 1:22.88 Belgium 1:30.301:10.691:26.571:46.261:11.78
Pyraminx Final 9 7.05 9.27 Belgium 11.027.059.327.7710.73
First round 9 5.57 7.27 Belgium 8.569.085.576.506.76
Skewb First round 14 8.20 11.39 Belgium 13.1611.448.2010.4712.27